3 sposoby na ułatwienie szkolenia w miejscu pracy

Przeszkolenie nowego pracownika wymaga czasu i wysiłku, ale nagrody mówią same za siebie, gdy pracownik jest już sprawny.

Ustalenie, jak najlepiej przeszkolić pracownika, ma zasadnicze znaczenie, ale coraz więcej firm decyduje się na szkolenie w miejscu pracy, zamiast kosztownych szkoleń zewnętrznych. Pomaga to pracownikowi nauczyć się wykonywania pracy w sposób bardziej dostosowany do jego potrzeb oraz zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności wymagane na danym stanowisku.

Zobacz ten film, aby szybko dowiedzieć się, czym jest szkolenie w miejscu pracy.

Jeśli zdecydujesz się wypróbować szkolenie w miejscu pracy, jak możesz sprawić, by było ono łatwiejsze i bardziej efektywne?

  1. Wyznacz opiekuna, do którego pracownik będzie wiedział, że może zwrócić się z każdym pytaniem i który będzie odpowiedzialny za szczegółowe przedstawienie pracownikowi jego roli.
  2. Zaplanuj program szkolenia z wyprzedzeniem, upewniając się, że wszystkie szczegóły zostały uwzględnione, i zadbaj o to, by nie było ono przeprowadzane w pośpiechu
  3. Umożliwienie pracownikowi wglądu w przebieg programu szkoleniowego i zapewnienie mu wystarczających możliwości zadawania pytań

Zapewnienie pracownikowi wygodnej przestrzeni do nauki ma kluczowe znaczenie, dlatego warto pomyśleć o dyskusjach z mentorem w kabinach biurowych, a nie w środku zatłoczonego biura.

Czy próbowałeś już wcześniej przeprowadzać szkolenia w miejscu pracy?