10 zalet coworkingu

Wolny zawód

Jeśli pracujemy zdalnie to po jakimś czasie taka praca może się stać męcząca, w domu będzie bowiem zbyt dużo czynników, które mogą nas rozpraszać. Dlatego wyborem odpowiednim będzie coworking.

To metoda pracy w biurze na wynajętej dla siebie przestrzeni. Mamy tam do dyspozycji swoje biurko i tam będziemy realizować swoje obowiązki niezależnie od innych. Biur takich funkcjonuje na świecie bardzo dużo, można tam wygodnie pracować. Powiemy więc jak to wygląda, gdy chodzi o zalety takich właśnie biur.

1. Możliwości współpracy

W takim miejscu jest szansa na to, że spotkamy różne osoby i tym samym można nawiązać kontakty biznesowe. Dzięki temu będzie okazja na lepsze wyniki i więcej możliwości przy zachowaniu tego samego nakładu pracy. Może się okazać, że kolejne zlecenia będą od osób, które są blisko nas, na sąsiednim biurku.

2. Skupienie się na pracy

Podobnie jak w zwykłym biurze do coworkingu przychodzi się, by wykonać pracę. Nie będzie więc takich bodźców jak w domu, które nas rozpraszają, a więc będzie okazja do tego, by skupić się na tym co będzie do zrobienia.

3. Szansa na wymianę doświadczeń

W takich biurach są osoby, które pracują w różnych branżach i dlatego oczywiście będzie szansa na to, by z nimi porozmawiać i ewentualnie wymienić się własnymi doświadczeniami. To godne uwagi, gdy chcemy firmę rozwijać.

4. Mniejsze koszty

Koszt wynajmu biura nadal jest duży i dlatego, jeśli będzie się wybierało miejsce pracy w ramach coworkingu to będzie to na niższych kosztach. Dodatkowo nie będzie się trzeba o nic więcej martwić, ponieważ firma zagwarantuje nam pełną obsługę.

5. Coworking to nie praca w domu

Dom jest miejscem do życia, a do pracy jest biur. W coworkingu oderwiemy się od domowej codzienności, natomiast w domu oderwiemy się od pracy, nie będzie zaburzonej równowagi.

6. Miejsce do regeneracji

Ważne są w pracy przerwy, jednak biura coworkingowe nam tego nie ograniczają, dostajemy tam warunki do relaksu, dostęp do fajnych gier.

7. Coworking uczyni Cię szczęśliwszym

Większość badanych ocenia coworking pozytywnie i uważają, że dzięki niemu zlikwidowali samotność i mają więcej motywacji, a także szansę na rozwój firmy.

8. Taniej i lepiej niż w kawiarni

W kawiarni można się spotkać z klientami czy znajomymi, ale nie ma tam warunków do pracy. Nie dość, że koszty będą tam wyższe to jednocześnie będziemy się ciągle rozpraszać rozmowami innych, może być problem z internetem.

Praca w domu

9. Dodatkowe usługi

Biura coworkingowe dają nam dodatkowe usługi. Poza wynajęciem biurka można korzystać z Sali konferencyjnej, Sali spotkań czy usług wirtualnego biura.

10. Wirtualne biuro

Wirtualne biuro to cenna opcja dla tych, którzy często podróżują, ponieważ pod adresem biura coworkingowego można rejestrować swoją firmę i dzięki temu będzie ona obsługiwało również naszą pocztę.