Wady i zalety drukarki laserowej

drukarka

Szukasz idealnej drukarki do biura? Myślisz o zakupie drukarki laserowej? Przedstawiamy główne plusy i minusy tego typu urządzenia. Zapoznaj się z nimi i sam podejmij decyzję o tym, czy kupisz taki typ drukarki do firmy.

Koszt wydruków

Laserowe drukarki do firmy są cenione zazwyczaj za stosunkowo niskie koszty wydruku w porównaniu do jakości. Niski koszt eksploatacji zapewnia przede wszystkim wydruk czarno-biały. Wydatki na tego typu wydruki są również niższe w porównaniu z możliwościami drukarek atramentowych. Te w przeciwieństwie do drukarek laserowych są tanie przy zakupie, ale generują wysokie koszty podczas użytkowania. Decydując się na drukarkę laserową trzeba liczyć się z wyższym jednorazowym wydatkiem podczas zakupu, ale niższymi kosztami eksploatacji.

Szybkość i jakość

Tego typu kserokopiarki do firmy nie tylko działają szybko - niektóre modele są w stanie wydrukować nawet do 80 stron na minutę - ale także tworzą wysokiej jakości wydruki. Z tego powodu urządzenia laserowe coraz częściej wypierają drukarki atramentowe. Wszyscy, którym zależy na tym, by ich wydruki wyglądały olśniewająco niech sięgną po urządzenia laserowe. Jeśli jednak zależy komuś bardziej na ciszy w firmie, powinni unikać tego typu drukarek. Urządzenia laserowe w porównaniu do drukarek atramentowych działają o wiele głośniej.

Wydajność i bezawaryjność

Zastanawiasz się nad tym, czy warto sięgnąć po tego typu urządzenie? Czy to jest inwestycja, czy raczej wyrzucenie pieniędzy w błoto? W takiej sytuacji zwróć uwagę na to, jak długi jest okres gwarancji oraz sprawdź u producenta czy sprzedawcy, jak często tego typu kserokopiarki do biura się psuły. Jeśli urządzenie było awaryjne w wielu innych przypadkach, jest bardzo prawdopodobne, że w Twojej sytuacji również może być bardzo problemowym sprzętem. Kupując urządzenie dowiedz się również, czy masz w pakiecie gwarancyjnym pomoc serwisową albo sprzęt zastępczy. Często te usługi są ekstra płatne, chyba, że wybierzesz dzierżawę, która pozwoli Ci skorzystać z pomocy serwisu niemal od razu po zgłoszeniu.